Jak usprawnić pracę magazynu dzięki Pick by Voice

Jak usprawnić pracę magazynu dzięki Pick by Voice

Jak usprawnić prace magazynu? To pytanie jest kluczowe do podjęcia pewnych zmian w pracy magazynowej. Jednym ze sposobów jest optymalizacja dzięki systemom głosowym.

Jak usprawnić pracę magazynu dzięki Pick by Voice

Dlaczego systemy głosowe mogą usprawnić pracę magazynu?

Systemy głosowe pomagają w usprawnieniu oraz uporządkowaniu procesów magazynowych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu głosu jako języka komunikacji pomiędzy użytkownikiem a systemem informatycznym. Ułatwiają także obniżenie kosztów funkcjonowania takiego magazynu.

Wszystko zaczyna się od usprawnienia pracy na magazynie, a także powiązanej z tym minimalizacji procesów manualnych. Wzrost wydajności daje zaś bonus w postaci ekspresowej realizacji wyznaczonych zadań. Wydajność może się poprawić w takiej sytuacji nawet o 35 procent!

Automatyzacja, której przejawem jest zastosowanie systemów głosowych, zwiększa dokładność działania magazynu. A dzięki wykonywaniu coraz większej ilości zadań bez konieczności angażowania rąk, pracownikom łatwiej jest skupić uwagę na innych procesach.

Takie rozwiązania to ponadto szansa na szybkie przeszkolenie pracowników. Systemy głosowe są mało wymagające z perspektywy ich pracy, a także łatwe do zrozumienia. Dzięki nim, firma szybko i niskim kosztem może osiągnąć pełną wydajność swoich pracowników.

Co ważne, systemy głosowe mogą być zastosowane zarówno w pracy całego magazynu, jak i w wybranych obszarach jego działania. W wyborze rozwiązania, które będzie najbardziej optymalne w określonym przypadku, może pomóc analiza ROI. Warto, bo im większa jest skuteczność takiego systemu, tym szybciej następuje zwrot kosztów całej inwestycji.

Jakie korzyści daje stosowanie technologii pick by voice?

Systemy głosowe pomogą usprawnić pracę magazynu poprzez przyspieszenie realizacji procesu kompletacji. To szybsza realizacja zadania, ale także redukcja czasów przestoju, minimalizacja procesów manualnych oraz automatyzacja.

Dodatkowo komendy głosowe na magazynie przyczynią się do maksymalnego wzrostu dokładności procesu kompletacji. Dzięki minimalizacji pomyłek poprzez ciągły kontakt wzrokowy.

To również szybki czas szkolenia nowych pracowników, ponieważ komendy głosowe wydawane są w różnych, dostosowanych językach. Takie rozwiązanie szczególnie korzystne jest np. podczas wdrażania pracowników sezonowych.

Technologia głosowa pomaga usprawnić pracę magazynu, ale także wpływa na poprawę bezpieczeństwa i redukcję kosztów operacyjnych.