Menu Zamknij

Jak usprawnić pracę magazynu dzięki Pick by Voice

Jak usprawnić prace magazynu? To pytanie jest kluczowe do podjęcia pewnych zmian w pracy magazynowej. Jednym ze sposobów jest optymalizacja dzięki systemom głosowym.

Dlaczego systemy głosowe mogą usprawnić pracę magazynu?

Jedną z największych korzyści zastosowania systemu głosowego jest znaczny zwiększenie wydajności Osiągamy to poprzez wyeliminowanie klawiatury i ekranu i uwolnienie rąk i oczu pracowników. Wydajność może dzięki temu wzrosnąć nawet do 35 procent!

Dodatkowo system głosowy przyczynia się do maksymalnego wzrostu dokładności procesu kompletacji (do 99,99 %). Uzyskujemy to dzięki minimalizacji pomyłek wynikającej z utrzymania ciągłego kontaktu wzrokowego nad towarem, gdyż pracownik nie jest rozpraszany naprzemienną potrzebą obsługi terminala.

Rozwiązania głosowe zapewnia ponadto szybkie przeszkolenie i wdrożenie nowych pracowników. Systemy głosowe są mało wymagające z perspektywy ich pracy, a także łatwe do zrozumienia, dostępne w wielu wersjach językowych. Dzięki nim, firma szybko i niskim kosztem może osiągnąć w krótkim czasie pełną wydajność swoich pracowników. Okres po którym pracownik zaczyna maksymalną produktywność to często 1-2 tygodnie, co w porównaniu do pracy z klasycznymi terminalami lub listami papierowymi oznacza kilkukrotne skrócenie tego czasu.

Kolejnym zaletą systemów głosowych jest większe zadowolenie pracownika, które przyczynia się do istotnego zmniejszenia rotacji – nawet do 30 %.

Podsumowując system głosowe pozwalają obniżyć koszty funkcjonowania magazynu, zapewnić większą elastyczność i dopasowanie do sezonowej zmienności zatrudnienia i wymogów rynku pracy.

Co ważne, systemy głosowe mogą być zastosowane zarówno w pracy całego magazynu, jak i w wybranych obszarach jego działania. W wyborze rozwiązania, które będzie najbardziej optymalne w określonym przypadku, mogą pomóc wizja lokalna ( tzw. DCWT – z ang. Distribution Centre Walk Through) która pozwoli oszacować korzyści oraz analiza ROI. Warto zdecydować się na taki krok, bo im większa jest skuteczność takiego systemu, tym szybciej następuje zwrot kosztów całej inwestycji.

 

Co mówią o nas nasi klienci

Masz pytania? Napisz do nas:


    Product Manager Systemów Głosowych

    Andrzej Wąwoźny

    Product Manager Systemów Głosowych