Menu Zamknij

Kompletacja zamówień w magazynie poprzez Pick by Voice

Kompletacja zamówień to kluczowy element logistyki magazynowej. Doskonałym narzędziem pomocnym w jej przeprowadzeniu jest technologia głosowa pick by voice. Technologia głosowa może wspierać realizację wielu procesów magazynowych jednak najszybciej widoczne korzyści zyska obszar kompletacji. Komunikacja przy użyciu poleceń głosowych to szczególnie wartościowe rozwiązanie dla centrów handlowych, operatorów logistycznych, sieci handlowych oraz magazynów gdzie kompletacja towarów odbywa się manualnie, często przez pracowników posługujących się różnymi językami. Systemy głosowe idealnie sprawdzają się przy kompletacji palet niejednorodnych, ale wykazują wysoką efektywność również w branży e-commerce.

Rozwiązania głosowe i łatwa integracja

Technologia pick by voice przekształca polecenia z systemu WMS na polecenia głosowe. Dzięki temu komunikacja na linii systemem, a operator odbywa się przy użyciu komend głosowych. Z uwagi na to, że coraz chętniej wykorzystuje się systemy głosowe w wielu przedsiębiorstwach, przygotowane zostały rozwiązania, które integrują się z najczęściej spotykanymi systemami WMS poprzez najbardziej popularne formy wymiany danych (WebService, Rest API, Web Scraping).

Kompletacja zamówień – zalety dzięki pick by voice

Strefa kompletacji to obszar, na którym warto się tu skupić w szczególności, ponieważ to jeden z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych etapów procesów magazynowych. Błąd lub opóźnienie popełnione w strefie kompletacji może mieć ogromny wpływ na jakość obsługi klienta i wzrost kosztów operacyjnych.

Dzięki systemom głosowym kompletacja towarów staje się znacznie uproszczona, co w efekcie przekłada się na szybszą i bardziej precyzyjną realizację tego procesu. Klienci osiągają znaczące korzyści już często w pierwszym roku stosowania tego systemu.

Nie tylko kompletacja zamówień

Kompletacja towaru jako obszar zastosowania systemów głosowych przynosi największe korzyści. Jednak dzięki technologia pick by voice dodatkowo możesz obniżyć koszty pracy na magazynie oraz usprawnić procesy pakowania, uzupełniania towarów, załadunku towarów czy ich transferu – w zależności od specyfikacji pracy magazynu.

Masz pytania? Napisz do nas:


    Product Manager Systemów Głosowych

    Andrzej Wąwoźny

    Product Manager Systemów Głosowych

    Opinie naszych klientów: