COOP JLC

KODYS SLOVENSKO z powodzeniem wdrożył rozwiązanie głosowe w Centrum Dystrybucyjnym firmy COOP JLC na południu Słowacji. W nowoczesnym magazynie o powierzchni 6000 m2 znajduje się 3400 pozycji. Dziennie wysyła się mnóstwo jednostek o różnej zawartości i w różnych rozmiarach z lokalizacji magazynowej do detalicznej sieci sklepów, głównie z asortymentem spożywczym.

Korzystne połączenie technologii automatycznej identyfikacji wraz z technologią głosową zostało wdrożone w Centrum Dystrybucyjnym – kody kreskowe są stosowane przy przyjęciu, a komunikacja głosowa podczas kompletacji. Wdrożone rozwiązanie podczas przyjęcia wykorzystuje skanery Motorola MC9090 oraz specjalne terminale wózkowe Trux VC5090, wyposażone w skanery kodów kreskowych dalekiego zasięgu LS3408-ER – przeznaczone do składowania i przenoszenia towarów w magazynie. Do kompletacji głosowej zastosowano terminal Vocollect Talkman T5 ze specjalnymi słuchawkami, komunikujący się poprzez technologię Bluetooth. Całe rozwiązanie on-line jest zaimplementowane do istniejącego systemu ERP przez moduł software K-Voice, opracowany przez Kodys Slovensko i używa zabezpieczonej sieci WiFi składającej się z części Motoroli.

Takie rozwiązanie jest unikalne dzięki zastosowaniu języka słowackiego przy komendach głosowych podczas procesu kompletacji. Szkolenie pracowników jest o wiele prostsze, a jego czas jest zredukowany do minimum.

Unikalne zalety systemu zarządzanego głosem – wolne ręce i oczy, co minimalizuje błędy i zwiększa efektywność pracy – były jednym z powodów dla których COOP JLC zdecydował się na wdrożenie tak rewolucyjnego rozwiązania.